Søren Toft
Forstander
Søren Toft
Underviser i håndbold og linjehåndbold. haandbold@l-i-e.dk
Morten Roland Juhl
Viceforstander
Morten Roland Juhl
Underviser i fodbold og linjefodbold.
Keld
Afdelingsleder
Keld Østergaard
Underviser i matematik, samfundsfag, historie, fodbold og linjefodbold.Afdelingsleder i idræt.
Rikke
Forretningsfører
Rikke Lund Nielsen
Lene
Lærer og uddannelsesvejleder
Lene Busk
Underviser i dansk og tysk og er uddannelsesvejleder. uddannelsesvejleder@l-i-e.dk 
Karina Yde
Lærer og uddannelsesvejleder
Karina Yde
Underviser i dansk og håndbold og er uddannelsesvejleder. uddannelsesvejleder@l-i-e.dk
René
Lærer og IT ansvarlig
Rene Shelløe
Underviser i matematik, fysik/kemi og rytmisk samspil. 
Hans Henrik
Lærer
Hans Henrik Bruun Virum
Underviser i matematik, fysik/kemi, biologi og geografi.
Barselsvikar
Christian Hummelshøj Pedersen
Underviser i dansk og engelsk
Barselsvikar
Berith Fyhring
Underviser i tysk
Lise
Barselsorlov
Lise Jespersen
Underviser i tysk, engelsk og dansk.
Morten
Lærer
Morten Smit Søndergaard
Underviser i dansk, engelsk, fitness, fodbold og idræt i 9. kl.
Tina
Lærer
Tina Koch
Underviser i dansk, engelsk og Cambridge engelsk.
Lærer
Ditte Hove Bak
Underviser i pigegymnastik, dans, rytmiskgymnastik og fællesgymnastik.
Matias
Lærer
Matias Boel
Underviser i drengegymnastik, fællesgymnastik, springlinje, spring og ekstra spring.
Heidi Vestergaard
Lærer
Heidi Vestergaard
Underviser i pigegymnastik, rytmelinje, rytmiskgymnastik og fællesgymnastik.
Svante Plenborg
Lærer
Svante Plenborg
Underviser i drengegymnastik, fællesgymnastik, spring og ekstra spring.
Kristian
Pedel og lærer
Kristian Sørensen
Underviser i håndbold og håndboldlinje. haandbold@l-i-e.dk
Pedel
Jens V. Poulsen
Conny
Køkkenleder og skolemor
Conny Mortensen
Lilly
Køkkenassistent
Lilly Hvass Madsen
Sussi
Køkkenassistent
Susanne Marie Jensen
Trine Winther Nielsen
Medhjælper i køkken
Trine Winther Nielsen
Aase Vium
Medhjælper i køkken og pedel
Aase Vium
PR-medarbejder
Simon James Pettitt